HAKKIMIZDA

MAT for Home’dan dünyaya

Her bir parçası el yapımı, her bir parçası doğal, her bir parçası kişiye özel ürünlerden oluşan MAT for Home markası, doğal taşın tüm güzelliğini sofralara ve evlere taşıyor. Yüzyıllar süren oluşumunu tamamlayan doğal taşlar, firmanın tasarımı ile son halini alıp, günlük yaşantıların bir parçası oluyor.

 

Kısa sürede popüler bir marka olmayı başaran MAT for Home, doğal taşları dünyanın en çeşitli renk ve dokulu mermer ocaklarına sahip Anadolu topraklarından çıkararak işliyor. Markanın tüm ürünleri doğa dostu; doğadan gelen dayanıklı ve uzun ömürlü bu malzemeler, kullanımı tamamlandığında yeniden doğa ile bütünleşiyor. MAT for Home ürünlerinin tamamı uluslararası platformlarda kabul görmüş olan gıda temasına uygunluk testlerinden geçmiş bulunuyor.

Ustalardan kişiye özel üretim

Her birinin kendi kullanım alanları, avantajları ve özellikleri ile doğal taş ürünleri mermer, kayrak ve bazalt olarak çeşitleniyor. Her ürünü el yapımı olmasından dolayı renk ve doku olarak eşsiz olan MAT for Home ürünleri, zanaatkâr ustalar tarafından kişi ve kurumlara özel ebat ve formlarda üretebiliyor.

Glaze Koleksiyonu’nun sırrı

Yeni sunduğu Glaze Koleksiyonu marka dünyada bir ilke imza atmayı başardı. Isıya dayanıklı, çizilmeyen ve bulaşık makinesinde yıkanabilen Glaze Koleksiyonu, sunumların doğaüstü bir dokunuşla yapılması için tasarlandı.  Yüksek ısılarda fırına girebilme özelliğine sahip olan bazalt taşı, seramik sır ile kaplandı. Böylece koleksiyondaki ürünlerin hem sağlamlığı ve dayanıklılığı arttı hem de çizilmeyen sırlı yüzeyiyle titiz bakışların beğenisini kazandı.